top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 294 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Już niedługo, bo 15 listopada, z wielkiego worka Dziadka Mroza posypią się bajkowe prezenty dla naszych dzieci. Zapraszamy Was na 6. edycję Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”. Jak co roku na najmłodszych widzów czekają fenomenalne bajkowe przygody w towarzystwie dobrze już im znanych oraz zupełnie nowych bohaterów rosyjskich animacji!

 

Bajki Maszy - bajki dla dzieci Festiwalu Mały Sputnik

Po roku rozłąki na spotkanie z małymi Kinomanami przybędą stęsknieni wierni towarzysze bajkowej podróży

– „Czeburaszek”, „Wilk i zając” oraz „Miś Puszatek”. Pierwsze oznaki świąt poczujemy dzięki wigilijnej opowieści „Dziadka do orzechów”. Zimowy, iście syberyjski, powiew przyniesie ze sobą „Królowa Śniegu”,  a dla kontrastu trochę ciepła do serc młodych widzów wniesie piękny „Kopciuszek”.

 

Bajki dla dzieci Miś Puszapek Mały Sputnik


W tym roku na pokładzie naszego statku zasiądą nowi goście honorowi! Do Sputnikowej załogi dołączą  „Trzej Bohaterowie i Szamachańska Caryca”, „Dobrynia Nikiticz i Smok Gorynycz” oraz „Ilja Muromiec i Rozbójnik Słowik”. Bohaterowie nauczą najmłodszą część publiczności jak odróżniać dobro od zła i w humorystyczny sposób przekażą im dawkę historii. Mali widzowie poznają nowe opowieści z morałem, odwzorowujące otaczającą dzieci rzeczywistość. Historie-metafory przekażą zabawne Kikoriki w ramach zupełnie nowych, świątecznych odcinków swoich przygód. Serca najmłodszych rusofili z pewnością zdobędą urokliwe „Bajki Maszy”, w których tytułowa bohaterka przekazuje tradycyjne, ludowe opowiadania widziane oczami dziecka.

Bajki dla dzieci

Nie byłoby Małego Sputnika bez towarzyszącym projekcjom wydarzeń kulturalno-rozrywkowych. Tradycyjnie wybitni polscy aktorzy przeczytają dzieciom najpiękniejsze rosyjskie bajki w Klubokawiarni „Czuły Barbarzyńca”. Ponownie zaprosimy dzieciaki na interaktywne budowanie z klocków wraz z Bemowskim Centrum Kultury, a także warsztaty animacji z warszawską „Sztukarnią” – tym razem towarzyszyć nam będzie sportowy duch 2012 roku!
Eksperyment z rosyjską kuchnią dla najmłodszych? Nic prostszego! Nowością w tym roku będą warsztaty kulinarne, podczas których prowadząca „Dzieciaki w formie” zdradzi tajniki przygotowania tradycyjnych rosyjskich smakołyków.
Małym Wielbicielom sztuki zaproponujemy natomiast lalkowo-muzyczny spektakl Teatrzyku Raz-Dwa-Trzyk - „Jak jeżyk zmieniał futerko” - w którym dzielne leśne zwierzątka zmagają się z mroźną zimą przy akompaniamencie piszczałki, glinianych ptaszków i bębenków. Teatr Baza zaprosi najmłodszych widzów na bajkową podróż wraz z „Wróżką Matildą” i jej przyjaciółmi.
Na młodych sportowców czeka mistrzowski turniej piłkarzyków we współpracy z wiodącym organizatorem imprez sportowych MileSport. W ramach rozgrywek uczestnicy zawalczą o Sputnikowy puchar zwycięzcy!
Nie zabraknie dmuchanych zamków, waty cukrowej, baniek mydlanych oraz gry w kręgle z Agencją Artystyczną „Kręciołek”.
Będziemy rozwijać dziecięcą kreatywność, pobudzać wyobraźnię rodziców i ich pociech, wywoływać uśmiechy na twarzach oraz przede wszystkim uczyć się przez zabawę!
Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami!
www.sputnikfestiwal.pl

Bajki dla dzieci

 

 

 

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012