top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 539 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Mały Sputnik - festiwal bajki rosyjskiej

 

Bajkownia objęła patronat medialny nad "Małym Sputnikiem". Już w listopadzie "Mały Sputnik" zabierze młodych kinomanów w kolorowy świat, pełen magii i fascynujących przygód. W tym roku dzieciaki wyruszą w pasjonującą wyprawę z dzielnym „Aloszą”, poznają historię „Kopciuszka”, zaprzyjaźnią się z „Iwanem i zaczarowanym kucykiem”, razem z Alicją odkryją „Tajemnicę Trzeciej Planety”. Widzowie „Małego Sputnika” wystartują w kosmiczną podróż razem z Białą i Strzałą – najsłynniejszymi czworonogimi kosmonautami. Przekonają się także czy niezwykła przyjaźń Gerdy i Kaja przezwycięży lodowe serce „Królowej Śniegu”. Sekret tajemniczego złotego kluczyka odkryje przed nimi przyjazny drewniany pajacyk Buratino. Nie zabraknie również uwielbianych przez młodych widzów bajek „Czeburaszek”, „Wilk i zając” czy „Miś Puszatek”. Uśmiech na twarzy wywołają także zabawne, krąglutkie „Kikoriki”.

 

Najmłodszej, a zarazem najbardziej wymagającej publiczności „Sputnika”, oprócz bajkowych projekcji, zaproponujemy również ciekawe gry, szalone zabawy oraz konkursy z nagrodami. Dzieci będą mogły wykazać się wyobraźnią, pomysłowością i talentem plastycznym.

Ponadto razem z kluboksięgarnią „Czuły barbarzyńca” zorganizujemy specjalne spotkanie, w trakcie którego wybitni polscy przedstawiciele świata filmu będą czytali dzieciom rosyjskie bajki. Nowością tegorocznej edycji „Małego Sputnika” będą warsztaty animacji dla najmłodszych, poprowadzone wraz z warszawską „Sztukarnią” oraz twórcze budowanie z klocków Lego we współpracy z Bemowskim Centrum Kultury. Młodych miłośników muzyki zapraszamy na spotkania z piosenką rosyjską do przyjaznej maluchom kawiarni „Nutka Cafe”. Podczas weekendowych projekcji dzieci czeka również zakręcona zabawa z „Kręciołkiem”. Dzięki bajecznym malunkom na twarzy każdy będzie mógł przemienić się w bohatera ulubionej bajki. Kolorowy świat baniek mydlanych, magiczne baloniki, słodkie niespodzianki – to tylko niektóre z atrakcji „Kręciołka”.

Już dziś zapraszamy wszystkich na 5. kosmiczne urodziny „Małego Sputnika”! http://www.sputnikfestiwal.pl/maly

Mały Sputniki - plakat

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012