top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 541 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już jutro, a więc w czwartek 27 listopada w Teatrze Żydowskim w Warszawie będzie można zobaczyć spektakl dla dzieci od lat 7 i dorosłych w reżyserii Adama i Macieja Wojtyszków pt. „O karpiu, kozie i trąbce, która gasiła pożary”.Autorem muzyki do przedstawienia jest Piotr Moss – laureat licznych nagród i wyróżnień w konkursach kompozytorskich w Polsce i za granicą, a także medalu „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Spektakl zostal wyrezyserowany na podstawie bajek I. B. Singera. Skierowany jest do całych rodzin – zarówno dzieci, jak i dorosłych.

„O karpiu, kozie i trąbce, która gasiła pożary” to przedstawienie pełne humoru i mądrości polecane dla dzieci od lat 7, choć i 4-latki świetnie się na nim bawią. Spektakl spotkał się z samymi pozytywnymi recenzjami.

Oto niektóre z nich:

Wszyscy artyści wiedzą doskonale, że najbardziej wymagającą publicznością są najmłodsi. Dzieci na spektaklu w Teatrze Żydowskim bawiły się doskonale, podpowiadały postaciom sytuacyjne rozwiązania i komentowały czasami zaskakująco wydarzenia rozgrywające się na scenie. Dorośli też bawili się świetnie, bo trudno nie docenić życiowej mądrości i komizmu tekstów Singera. Kolejny raz Teatr Żydowski potraktował swoich najmłodszych widzów z odpowiednią dla ich wieku powagą, przygotowując mądre, zabawne i kolorowe przedstawienie, na którym także rodzice nie będą się nudzić.
Iwa Poznerowicz, Teatr Dla Was


Muszę przyznać, że dawno nie widziałam tak dobrego spektaklu - zarówno pod względem doboru treści, jak i realizacji. Trudno przecenić jego wkład w przybliżanie kultury żydowskiej najmłodszym, jednak równie istotna jest wartość artystyczna, jaką prezentują twórcy i wykonawcy. Tu wszystko dopracowane jest w najdrobniejszych szczegółach, dzięki czemu wizyta w teatrze staje się prawdziwą ucztą dla oczu, uszu i duszy - w każdym wieku.
Ewa Świerżewska, Qlturka

Sama śmiałam się szczerze do rozpuku, żałując, gdy już druga godzina spektaklu "O karpiu, kozie i trąbce..." dobiegała końca, że nie mogę jeszcze. Może nie wszystkie tajniki międzyludzkich relacji, małżeńskich waśni oraz życiowych zawiłości moja siedmiolatka rozumiała, ale również dołączała do śmiejącej się publiczności, z radością reagując i wychwytując specyficzną logikę myślenia.
Recenzja „okiem rodzica” Czas Dzieci

Więcej informacji można znaleźć na stronie spektaklu:
http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/o-karpiu-kozie-i-trabce-ktora-gasila-pozary

Gdzie? Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz w Warszawie Plac Grzybowski 12/16
Kiedy? 27 listopada (czwartek), g. 11.00

Serdecznie polecamy!

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012