top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 346 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Zakretki.info - Pomagamy nie tylko przyrodzie…” jest największą, ogólnopolską, spontaniczną akcją prowadzoną pod patronatem Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie od kilku lat. Akcja polega na zbieraniu wszystkich plastikowych zakrętek z produktów spożywczych, a także tych z produktów chemicznych i przemysłowych posiadających oznaczenie PP, PE lub „trójkącik ze strzałek”. Zebrane zakrętki trafiają do firm recyklingowych, które za skup surowca, wpłacają określony ekwiwalent pieniężny na subkonto niepełnosprawnego dziecka w Organizacjach Pożytku Publicznego.


Pieniądze uzyskane w naszej akcji w całości przeznaczane są na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci.


W imieniu potrzebujących zwracamy się do Was z prośbą zaangażowanie w akcję, poprzez zbiórkę zakrętek. Poszukujemy również sponsorów, patronatów, partnerów - którzy aktywnie pomogą nam w prowadzeniu tak naszej inicjatywy.
Nasza akcja posiada honorowe patronaty:
- Pana Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka;
- Pana Marka Sowy, Marszałka Województwa Małopolskiego;
- Pana Stanisława Kracika, Wojewody Małopolskiego;
- Pana Tadeusza Ferenca, Prezydenta Miasta Rzeszowa;
- JM prof. dr hab. Janusza Żmiji, Rektora Uniwersytetu Rolniczego.

 


W zeszłym roku, działania zostały poszerzone o zbieranie pojemników po tuszach i tonerach. Tak, jak w przypadku zakrętek pieniądze w całości przeznaczone zostały na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnych dzieci. Więcej informacji o zbiórce tuszy i tonerów odnajdziecie na stronie www.tuszeitonery.info lub uzyskacie kontaktując się bezpośrednio z Koordynatorem działu „Tusze i Tonery” p. Renatą Cichoo : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; tel. 600 265 705
Wolontariusze w całej Polsce pracują nieodpłatnie w ramach swojego wolnego czasu. Stronę internetową www.nakretki.info odwiedza kilkanaście tysięcy osób miesięcznie. Koordynatorzy znajdują na terenie całej Polski. Akcja jest ciągle rozwijana i wzbogacana o nowe inicjatywy. W chwili obecnej nakretki.info są największym (obecnym w kilkudziesięciu miastach) i najdłużej działającym nieprzerwanie (od prawie 4 lat) programem zbierania zakrętek. Tę akcję wzbogacają twarze osób z całej Polski przekazując swój wolny czas, kawałek dobrego serca, oraz niosąc chęć pomocy.
Głównym celem  programu jest bezinteresowna pomoc niepełnosprawnym dzieciom, podnoszenie świadomości ekologicznej oraz zbiórka surowca wtórnego.
Trzymając się głównej idei akcji „Pomagamy nie tylko przyrodzie…”, pomogli już: Wojciechowi Urbanikowi (12 lat), fundując wózek inwalidzki; Grzegorzowi Magierze (10 lat), fundując specjalistyczny wózek oraz podjazd; Wojciechowi Idziakowi (12 lat), fundując nowy wózek inwalidzki; Zuzannie Dukarskiej (2 lata), fundując specjalistyczny wózek dziecięcy; Rafałowi Owczarek (23 lata); Paulince Wójcik (11 lat), fundując specjalistyczny wózek rehabilitacyjny - oraz odzyskano około 140 000 kg plastikowego surowca wtórnego. W naszej kolejce jest kolejnych sześć oczekujących dzieciaczków, czekających na pomoc.


Dzięki Waszej pomocy będą mogli pomóc jeszcze większej liczbie dzieciaków.
Oficjalna strona akcji „Zakrętki.info- Pomagamy nie tylko przyrodzie” znajduje się pod adresem www.zakretki.info Na podanej stronie internetowej w zakładce Dokumenty znajduje się Formularz zgłoszenia do akcji, plakat oraz inne niezbędne pliki do pobrania.
Więcej informacji możecie uzyskać kontaktując się z nami.
Michał Żukrowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel.: 505 638 476
Monika Kubik Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Tel.: 669 421 909
„Zakretki.info – Pomagamy nie tylko przyrodzie… .”

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012