top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 370 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniach 5-6 oraz 12-13 listopada zapraszamy wszystkich małych kinomanów do kina Luna na poranki „Małego Sputnika” w ramach 10. Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską”.

 Mały Sputnik

 

Jak co roku zabierzemy fanów rosyjskich bajek w niezwykłą podróż z bohaterami zarówno najnowszych filmów animowanych, jak również produkcji na których wychowało się już niejedno pokolenie.

Już po raz drugi, pomyśleliśmy, nie tylko o najmłodszych widzach, lecz również o młodzieży przygotowując sekcję filmową dedykowaną specjalnie dla nastolatków.

Tradycyjnie już czas pomiędzy projekcjami, w holu kinowym, urozmaicony zostanie wieloma warsztatami i zajęciami. Zapraszamy na rozliczne atrakcje z firmą „Oligo”, salą zabaw „Bajkolandia” i mobilnym planetarium „Planeta Anuka”. Twórcze atrakcje w duchu rosyjskim zapewnią pracownie „Formy Kolory” i „Maszyno-Robótki” – wspólnie stworzymy mydełka w kształcie jajek Faberge, tradycyjne drewniane łyżki i własnoręcznie uszyjemy breloczki-matrioszki. Klub języka rosyjskiego „Bukwar” przygotuje lekcję języka rosyjskiego, Teatr rosyjskojęzyczny „APart” zajęcia teatralne, a firma „Mały Geniusz” warsztaty szybkiego zapamiętywania. Ogromną atrakcją i przyjemnością dla uczestników będą z pewnością warsztaty filmowe „Nakręć się” poprowadzone przez Elwirę Kańczugowską.

Dla tych wszystkich, którzy nadal będą czuli niedosyt przygotowaliśmy wspólnie z kawiarnią „Pompon” bajkowe wieczory 4, 8 i 10 listopada. A miłośników nie tylko kina, ale również teatru, zapraszamy już 29 i 30 października na spektakl rosyjskiej bajki „O rybaku i złotej rybce” do Teatru Lalek „Guliwer”.

Wspólnie z Kawiarnią „Czuły Barbarzyńca” w „Nowym Teatrze” oraz wydawnictwem „Sic!” zachęcamy do udziału 13 listopada w „Czułych czytankach”, których gościem będzie książka „Jeżyk we mgle”, czyli międzynarodowy bestseller oparty na rysunkach Franczeski Jarbusowej do kultowego rosyjskiego filmu animowanego Jurija Norsztejna z 1975 roku. Sam film będzie można zobaczyć tego samego dnia w czasie projekcji cyklu filmów Jurija Norsztejna.

A co nasi najmłodsi widzowie sądzą o Festiwalu i o kinie w ogóle będzie można posłuchać na antenie Polskiego Radia Trójka w niedzielę 6 listopada w programie „Dzieci wiedzą lepiej”!

Serdecznie zapraszamy do śledzenia szczegółowych informacji na naszej stronie internetowej i facebooku!

http://sputnikfestiwal.pl

https://www.facebook.com/SputnikFestiwal/?ref=aymt_homepage_panel

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012