top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 478 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 


Podwieczorek kojarzy się z czymś przyjemnym, zazwyczaj słodkim i najlepiej smakuje gdy spożywany jest rodzinnie. Przedstawienia w teatrze są dla widzów równie słodkim, rodzinnym wydarzeniem. Zapraszamy całe rodziny do miłego spędzania czasu w foyer, przy kominku czekać będzie drobny, słodki poczęstunek oraz materiały plastyczne, by umilić czas oczekiwania na spektakl, a także inne niespodzianki takie jak: czytanie wierszyków przez autorkę, nauka gry na bębnach i inne! zapraszamy mniejszych, poważnych widzów na „Teatralne Podwieczorki” - które będą się odbywać już od lutego na scenie Teatru Gry i Ludzie, co drugą niedzielę o godzinie 16:00.

 

Teatr dla dzieci - Takie sobie bajeczki

 

Ponieważ zespół Teatru Gry i Ludzie w Katowicach wie jak bardzo nasze dzieci potrzebują obcowania ze sztuką, a także że dzieci są bardzo wymagającą widownią, która z niecierpliwością wyczekuje na każdy kolejny spektakl dlatego przygotował stały repertuar dla dzieci. Sztuki - zwłaszcza te skierowane do najmłodszych widzów - traktują bardzo poważnie i przygotowują z największą starannością i zaangażowaniem. Nie bójmy się zatem zabrać dziecka do teatru. Z pewnością będzie dla niego to porywająca przygoda, a kiedy zasmakuje w tej rozrywce na zawsze zwiąże się ze sztuką.

Już dziś zapraszamy na spektakle dla dzieci:

19.02.2012, godz. 16:00 – Takie sobie bajeczki (R.Kipling) - spektakl przeznaczony dla widzów od 5 roku życia
4.03.2012, godz. 16:00 – Cyberbajarz (S.Lem) - spektakl, choć powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych, bawi miłośników dobrej literatury w każdym wieku.
18.03.2012, godz. 16:00 – "Koty trzy" - spektakl przeznaczony dla widzów w wieku 2-7 lat
1.04.2012, godz. 16:00 – Morskie opowieści Kapitana Guliwera


Takie sobie bajeczki:
Tekst: Rudyard Kipling
Reżyseria: Michał Tramer
Grają: Magdalena Tramer, Szymon Strużek, Michał Tramer
Scenografia: dekoracje – Andrzej Goryczka, lalki – Elżbieta Żelezik, Michał Tramer
Światło dźwięk: Piotr Sadlik

 

takie sobie bajeczki


Troje poszukiwaczy skarbów odnajduje na pustyni tajemniczą księgę, otwierając jej stronice ożywiają kolejno trzy historie, pochodzące ze zbioru opowiadań Rudyarda Kiplinga „Takie sobie bajeczki”. Po przeczytaniu wszystkich bajek poszukiwacze dochodzą do wniosku, że książka jest najcenniejszym skarbem, jaki mogli znaleźć i postanawiają zakończyć wyprawę. Każda z historii utrzymana jest w innej poetyce i opowiedziana przy pomocy innej techniki lalkarskiej. Mamy tu więc aż kilkanaście lalek – marionetek, lalek mimicznych, żyworękich i innych. Spektakl przeznaczony dla widzów od 5 lat.


http://www.gryiludzie.pl/spektakle-dla-dzieci/4-takie-sobie-bajeczki.html
Koty trzy:

Reżyseria: Maciej Nogieć
Kostiumy: Anna Kandziora
Grają: Anna Kandziora, Justyna Świętojańska, Magdalena Tramer

 

Trzy koty

 

Wesoły i bardzo kolorowy interaktywny spektakl dla najmłodszych dzieci (w wieku przedszkolnym). W kocim świecie wcale nie jest zwyczajnie i nudno. Pazurek, Chrupek i Kitka to naprawdę niezłe gagatki i dlatego przydarzają się im całkiem śmieszne i "wybuchowe" historie. Kto jest ciekawy co stanie się z armatą dziadka pirata, albo czy możliwe jest złapanie chmurki w locie i czy to na pewno kotek wypił mleczko i ogonkiem stłukł jajeczko musi to zobaczyć. Kociaki są niesforne i dowcipne, rozśpiewane i roztańczone, choć czasem z ich muzykowania wychodzi "kocia muzyka". Spektakl dla widzów w wieku 2-7 lat

http://www.gryiludzie.pl/spektakle-dla-dzieci/6-koty-trzy.htmlCyberbajarz:
Tekst: Stanisław Lem
Reżyseria: Michał Tramer
Scenografia: Michał Tramer/Bartosz Socha
Muzyka: Szymon Strużek
Światło dźwięk: Piotr Sadlik

 

Cyberbajarz - Stanisław Lem

 

Dwaj wielcy konstruktorzy – Trurl i Klapaucjusz testują Maszynę Która Potrafi Wszystko na Literę N. Błahostką dla niej jest NEUTRON, NASTURCJA czy nawet NARRACJA opowieści o starej maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła. Czy jednak konstruktorzy zrozumieją morał płynący z tej baśni? Czy doskonała maszyna może być niebezpieczna? Czy ocaleje świat? Czy Maszyna Która Potrafi Wszystko na Literę N będzie umiała stworzyć... Naprawdę Niezwykły Nastrój?

Spektakl miał swoją premierę 15 października 2011 roku. Jest adaptacją prozy wybitnego polskiego pisarza Stanisława Lema, a dokładnie dwóch opowiadań: "Jak ocalał świat" i "Bajka o starej maszynie cyfrowej co ze smokiem walczyła". Obydwa opowiadania łączy nie tylko niezwykły poziom literacki, ale także przesłanie, które w pewnym momencie wypowiada Trurl: "...w rękach złego użytkownika każde urządzenie może być szalenie niebezpieczne". Jest ono szczególnie ważne w czasach kiedy coraz bardziej uzależniamy się od coraz większej liczby, coraz doskonalszych, urządzeń.

Ogromnym walorem "Cyberbajarza" jest oprawa plastyczna - efektowna scenografia, oryginalne lalki, wzbogacone elektroniką, elementy teatru cieni. To wszystko, w połączeniu a absurdalnym humorem, typowym dla autora, powoduje, że spektakl, choć powstał z myślą o uczniach szkół podstawowych, bawi miłośników dobrej literatury w każdym wieku.

Spektakl zrealizowany przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego
http://www.gryiludzie.pl/spektakle-dla-dzieci/12-cyberbajarz.htmlMorskie opowieści Kapitana Guliwera

Reżyseria: Michał Tramer
Grają: Maciej Nogieć, Bartosz Socha, Szymon Strużek, Michał Tramer

 

Morskie opowieci Kapitana Guliwera

 

Luźna adaptacja słynnej książki Jonathana Swifta. Tytułowy bohater wyrusza wraz ze swoją ofermowatą załogą w długi rejs, by sprzedać cenny ładunek – marchewki. Po drodze spotykają ich przedziwne przygody.Jest to pełne komizmu przedstawienie, ubarwione szantami, śpiewanymi oczywiście a capella, skierowane do widzów w wieku od 5 lat. Jednocześnie mieszają się tu różnorodne techniki teatralne – pacynka, maska i żywy plan.

http://www.gryiludzie.pl/spektakle-dla-dzieci/5-morskie-opowiesci-kapitana-guliwera.html

 


Miejsce:
Teatr Gry i Ludzie, Katowice, al. Niepodległości 2 (budynek dawnego dworca kolejowego Katowice – Dąbrówka Mała)
Ceny biletów:
normalny 12,- zł, rodzinny (dla 4 osób) 3,- zł
Rezerwacja biletów:
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. stacjonarny: (32) 354 27 35 – w piątki w godzinach 10:00 – 15:30 i w dniu spektaklu od godziny 10:00
tel. komórkowy: 504 576 263 – codziennie

Kasa będzie czynna w dniu spektaklu, od godz. 14.30
Więcej na:
www.gryiludzie.pl, www.facebook.com/TeatrGiL

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012