top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 176 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jez



TataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 Bajka dla dzieci, opowiadanie na Dzień Ojca - Jak dobrze mieć takiego Tatę

 

Na końcu wsi na samym skraju lasu w niewielkiej leśniczówce mieszkał Ojciec ze swoim sześcioletnim synkiem Piotrusiem pieskiem Kubą, kotkiem Pikusiem kozą Figą oraz dwoma strasznie złośliwymi kaczorkami. Mamusia odeszła do nieba kiedy Piotruś był jeszcze bardzo malutkim chłopczykiem. Pamięta Ją tylko z opowiadań taty. Tato Piotrusia był leśniczym pomagał leśnym zwierzętom. Wszyscy okoliczni mieszkańcy znali Go jako dobrego i uczynnego człowieka. Wiedzieli, że w każdej sytuacji mogą na niego liczyć. Nazywali go pieszczotliwie Leśnym Doktorkiem a to dlatego, że pomagał i w miarę swoich możliwości leczył i opatrywał leśne zwierzątka. Te jak nikt inny garnęły się do leśniczego. Gdy tylko pojawił się gdzieś na leśnej ścieżce albo polanie przybiegały do Niego jakby chciały mu podziękować za to co robił dla nich.

 

Piotruś kochał i był bardzo dumny ze swojego taty. A i tatuś kochał synka nad życie. Czasami zabierał go na leśne wyprawy. Uczył jak ma się zachowywać w lesie, aby nie płoszyć zwierzątek. Pokazywał jak ma się poruszać po leśnych ścieżkach jakie zostawiać ślady by w razie czego jak się zgubi mógł trafić do domu. Piotruś mimo swoich sześciu lat był bardzo zdolnym i pojętnym uczniem. Pomagał mu w tym piesek Kuba, którego tatuś wyszkolił na swojego pomocnika. Chodził z nim do lasu. Raz nawet, kiedy tato przedzierając się przez leśny gąszcz wykręcił sobie nogę Kuba sprowadził pomoc. Kiedy przybiegł do leśniczówki i zastał zamknięte drzwi zaczął mocno ujadać tak aż obudził kotka Pikusia. Ten szybko pobiegł na górę do Piotrusia i tak zaczął miauczeć pod drzwiami, że chłopczyk otworzył drzwi. Kotek wskoczył na biurko z telefonem. Wtedy Piotruś wiedział, że coś się stało Tatusiowi. Szybko co sił pobiegli do biura Zastępcy Leśniczego, który był akurat po nocnym dyżurze i chciał się troszeczkę zdrzemnąć. Biuro to znajdowało się z drugiej strony leśniczówki. Do całej akcji włączyły się też kaczorki i koza Figa, które widząc biegnących narobiły tyle hałasu, że obudziłyby największego śpiocha...

Dyżurny nie wiedząc co się dzieje wyjrzał przez okno .Od razu zorientował się w całej sytuacji. Poprosił Piotrusia, żeby ten został razem z Pikusiem w dyżurce, a sam z pieskim Kubą pobiegł na pomoc. I tak wszystko dobrze się skończyło. Tatuś wyzdrowiał i dalej zajmował się leśnymi zwierzątkami, a Piotruś dzielnie mu w tym pomagał.

Było ciepłe letnie popołudnie. Kaczorki chodziły sobie po podwórku szukając zaczepki. A że były bardzo złośliwe przyczłapały do Kuby, który spał sobie w najlepsze przed budą. Jeden z kaczorków chcąc zrobić mu na złość uszczypnął dziobem pieska. Kuba zerwał jak oparzony i dalej gonić kaczora. Ten z głośnym krzykiem poleciał w stronę lasu. Uciekając tak się zagalopował, że stracił orientację i nie wiedział gdzie się znajduje. Tatuś Piotrusia szukał kaczorka prawie pół dnia. Gdy tylko go znalazł ucieszył się bardzo. Gdyby to trafiło na kogo innego to nie wyobrażam sobie co by było. Na pewno kaczorek dostał by jakąś karę. Od tego czasu kaczorki nie były już takie złośliwe jak dawniej. Tylko od czasu do czasu gdy im przyszła ochota na figle zaczepiały kozę Figę. Figa jednak nie dawała za wygraną i goniła je tak długo aż te się gdzieś nie schowały. Piotruś i tato przyglądali się niewinnym figlom przyjaciół. Czasami, żeby te nie zrobiły sobie krzywdy, gdy zabawy posunęły się za daleko próbowali je rozdzielić. Kończyło się to tak, że każde z nich uciekło do swojego lokum. Pies do budy a kaczorki i koza do chlewika. Kotek Pikuś patrzał na to wszystko z ciekawością ale udziału w tym nie brał. Miał inne sprawy o wiele ciekawsze pomagał bowiem tatusiowi Piotrusia gdy ten był bardzo zajęty. Siedząc na biurku w biurze pilnował telefonu. Jak tylko zadzwonił biegł po leśniczego. Mając takich pomocników w leśniczówce tatusiowi Piotrusia żyło się bardzo dobrze. A i Piotruś przekonał się co znaczy mieć przyjaciół i takiego tatę, którego zazdrościły mu inne dzieci. Pewnego razu a było to już pod wieczór Piotruś z kozą Figą i kotkiem Pikusiem wyszli na spacer na skraj lasu. Figa skubała trawkę a kotek gonił za pięknym kolorowym motylem próbując go złapać. Piotruś usłyszał jakieś jęki dochodzące z pobliskich krzaków. To co zobaczył zapamięta do końca życia .W sidłach których nie było wcale widać siedział mały zajączek. Miał zranioną łapkę i nie umiał się wydostać z pułapki. Piotruś był za mały ,żeby mu pomóc .Posłał kotka do domu a sam został przy zajączkowi. Kiedy tato przybiegł z pomocą zajączek już był tak wyczerpany, że trzeba go było zabrać do domu. Leśny Doktorek czyli tato Piotrusia leczył go i pielęgnował aż zajączek wydobrzał. Tato pokazał Piotrusiowi jak się zmienia opatrunki, a chłopczyk robił to z wielką ochotą. Tak to Piotruś został pielęgniarzem zajączka. Zajączek kiedy już był całkiem zdrowy pognał do lasu. Nie zapomniał jednak o Tych co go uratowali. Odwiedzał ich często .Najpierw sam a potem jak już dorósł ze swoimi dziećmi. Wszyscy cieszyli się, że zyskali nowych przyjaciół. Kiedy Tatuś Piotrusia był w lesie na jakieś akcji ratowania zwierząt Piotruś zawsze czekał na Niego.

- Jak dobrze mieć takiego tatę muszę mu za wszystko podziękować - myślał marząc o tym, że jak dorośnie to i on też będzie takim wspaniałym tatą .

 

Renia Sobik

 

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012