top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 417 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Bajka dla dzieci - Gdzie jest Miś Staszek?

Gosia jest bardzo energiczna dziewczynką. Ma duże, zielone oczy i długie kasztanowe włosy, które zawsze wiąże w koński ogon na czubku głowy. Wszędzie jej pełno i wiecznie gdzieś biegnie. Jednak wszyscy wiedzą, że Gosia jest samosią. Wszystko chce robić sama, a żeby tego było mało, zawsze jest pewna, że sama sobie ze wszystkim poradzi. Nigdy, nikogo nie prosi o pomoc.

 

Pewnego słonecznego dnia, kiedy wróciła z przedszkola, jak zawsze chciała opowiedzieć swojemu misiowi Staszkowi, jak jej minął dzień. Był to wyjątkowy pluszak, ponieważ dostała go od swojej przyjaciółki Ali. Miał białe futerko, małe uszka i dużą czerwoną muchę pod brodą. Był to jeden z najelegantszych misiów, jakie widziała. Zawsze uśmiechnięty, słuchał jej opowieści, był z nią kiedy czytała książki, zawsze patrzył jak maluje i pilnował jej gdy spała.

Kiedy zdjęła buty i umyła ręce, w podskokach poszła do swojego pokoju. Położyła pomarańczowy plecak na drewnianym biurku pełnym kartek z jej rysunkami i podeszła do łóżka, na którym zawsze grzecznie czekał na nią Staszek. Jednak nie było tam go. Leżały tylko zielone i białe poduszki oraz fioletowy kocyk. Nieco zdziwiło to Gosię.

"Gdzie jest Staszek?" - pomyślała.

Zajrzała pod łóżko i za łóżko. Pod kocyk i za kolorowe poduszki. Biegała po pokoju, od szafki do szafki, w poszukiwaniu misia. Otworzyła wszystkie szuflady przy biurku i w szafie na ubrania, zajrzała miedzy książki i do pudełek. Nigdzie go nie było. Nagle coś jej się przypomniało. Siedziała z nim wczoraj w pokoju rodziców, kiedy oglądała bajkę. Czym prędzej pobiegła do salonu. Zajrzała pod tapczan i stolik, za fotel i pufę. Zawiodła się. Tam też go nie było. Zdenerwowana stanęła na środku pokoju. Na policzkach pojawiły się rumieńce. Tupiąc lekko stopą o podłogę i drapiąc się po głowie, zastanawiała się, gdzie może być Staszek.

- Gosiu, czego szukasz? - zapytała w końcu mama.

- Niczego, mamusiu, znajdę sama -odparła z przekonaniem dziewczynka i pobiegła do swojego pokoju.

Jeszcze raz zaczęła przeszukiwać każdy kąt.

- Staszeeek, gdzie jesteś?- wołała, chodząc na czworaka, zaglądając jeszcze raz pod łóżko i biurko. Szukała juz wszędzie! W plecaku, nawet w worku na kapcie. I nic. Po misiu nie było śladu. Zrezygnowana i zmęczona usiadła na łóżku i kiedy już miała się poddać, pobiegła do łazienki. Otworzyła duże białe drzwi i zapaliła światło.

- Staszek! - krzyknęła radośnie Gosia. Miś wisiał na sznurku, przyczepiony spinaczami za uszy, a obok niego jego piękna czerwona muszka.

- Uprałam go - odezwała się mama, stojąc w progu drzwi do łazienki. - On też czasami potrzebuje kąpieli. Był już bardzo brudny. - Z mokrego misia, powoli spływały małe kropelki wody.- To jego tak szukałaś? Mogłaś mnie zapytać.

- Sama go znalazłam – odparła z dumą i szerokim uśmiechem Gosia.

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012