top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 407 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

 

Dzieci piszą bajki - Myszka Maja i zaproszenie na urodziny


W domu, w niewielkiej norce niedaleko przedszkola, żyła sobie myszka Maja i jej rodzina. Maja chodziła do mysiego przedszkola.
Pewnego wiosennego dnia myszka Maja przyszła do przedszkola trochę prędzej, żeby się pobawić misiem, ale ten wolał spać w swoim kąciku. Wszystkie pozostałe myszki z jej grupy lubiły spędzić czas z Mają i chciały by ta poświęciła im choć małą chwilę. Ale ona bawiła się najpierw z myszką Wiktorią, a dopiero potem z pozostałymi myszkami. Po zakończonych zajęciach Maja poszła do szatni, a tam czekało na nią z zaproszenie na urodziny myszki Wiktorii.


Maja wróciła do domu z ciocią Julią i od razu pokazała mamie urodzinowe zaproszenie od koleżanki, z którą się bawiła w przedszkolu. Mama przeczytała zaproszenie i powiedziała, że urodziny są już jutro, więc trzeba kupić jakiś prezent.
Maja myślała o bransoletce albo o sukience w różowe groszki. Mama zaproponowała Mai, żeby poszła na zakupy z ciocią Julką, bo ta ma dobry gust i wie co kupić koleżance Mai w prezencie.


Poszły zatem do pobliskiego sklepu i kupiły piękną różową sukienkę – taką o jakiej myślała Maja. Kiedy wróciły z zakupów, Maja od razu zapakowała prezent w ładny kolorowy papier i poszła spać. Rano, gdy tylko wstało słońce, Maja szybciutko wstała, umyła się, ubrała i zjadła śniadanie. Potem poszła z mamą na urodziny. Dała prezent swojej koleżance, a potem bawiły się długo i wesoło.
Późno wróciła do domu i zaraz opowiedziała babci i tatusiowi jak było na urodzinach. Mówiła, że jej się podobało i jak ona będzie miała urodziny to też zaprosi Wiktorię i będą się razem bawić.


Moni

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012