top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 491 gości oraz 0 użytkowników.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dzieci piszą bajki - Cudowny prezent

Pewnego razu w szkole pojawiła się nowa dziewczynka. Miała na imię Basia. W nowej szkole poznała dużo koleżanek i bardzo się z nimi zaprzyjaźniła. Szczególnie lubiła dwie dziewczynki: Dorotkę i Anię. Basia spotykała się z nimi po lekcjach. Dziewczynki bawiły się razem w śmieszne gry i zabawy, bo bardzo polubiły nową koleżankę.

 

Każda z nich miała swój ulubiony kolor, ale nie przeszkadzało im to, żeby się ze sobą bawić. Dorotka lubiła kolor pomarańczowy i zwierzęta, Ania lubiła kolor fioletowy i pieski, a Basia lubiła koty i kolor żółty. Spotykały się nie tylko, żeby się bawić, ale i zrobić zadany przez nauczycielkę projekt.

Pewnego dnia w szkole nie było Dorotki. Basia i Ania zastanawiały się co się też mogło stać, że koleżanka nie przyszła na lekcje. Po szkole Basia zadzwoniła do Doroty, która powiedziała że jest chora i że nie będzie jej przez cały tydzień w szkole, ponieważ źle się czuje. Ania i Basia postanowiły odwiedzić chorą koleżankę i pomagały jej w lekcjach. Opowiadały też, co nowego wydarzyło się w szkole. Przekazały również pozdrowienia od całej klasy. Mama Doroty chwaliła dobre koleżanki z klasy i dziękowała za odwiedziny.

Pewnego dnia Ania przyszła do Dorotki sama, ponieważ Basia powiedziała, że przyjdzie wieczorem z prezentem. Ania przyniosła chorej koleżance herbatę, jabłuszka i cytrynki. Wieczorem Basia razem ze swoją mamą przyszły w odwiedziny do koleżanki. Było późno i dziewczynka sama nie mogła chodzić sobie po ulicy i właśnie z tego powodu towarzyszyła jej mamusia. Przyniosły ze sobą prezent od całej klasy i od nich też. Był to Piesek-maskotka. Dorotce bardzo spodobała się przytulanka. Złapała prezent i mocno do siebie przytuliła. Potem smacznie zasnęła. Następnego dnia Dorota była zdrowa. Dziewczynki bardzo się ucieszyły i uznały, że to piesek, którego jej ofiarowały sprawił, że koleżanka wyzdrowiała, bo to był cudowny piesek. Cała klasa cieszyła się z takiego zakończenia.


Moni

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012