top

Logowanie

Wesprzyj Bajkownię

     Twórz z nami Bajkownię!

Kto jest Online

Odwiedza nas 219 gości oraz 1 użytkownik.

Przyjaciele Bajkowni


wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


Bogdan Dmowski czyta wiersze i wierszowane bajki dla dzieci i dla dorosłych


bajkowy podcast okladka


bajki dla dzieci


zloty jezTataMariusz 200x200

© Copyright by Bajkownia.org - Fabryka Bajek, Powered by Joomla! Valid XHTML and CSS.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Dzisiaj, moi drodzy, poznacie kogoś bardzo wyjątkowego. Kogoś kto pisze wiersze dla dzieci. Tym kimś jest Lucyna Mróz-Cieślik.

 

Lucyna Mróz-Cieślik - poetka i pisarka

 

"Szybko przeszła nawałnica
znikła jej ogromna siła
a na niebo tęcza weszła
barwny mostek utworzyła"

 

 

Mostem tym, drogie Dzieci, udacie się na bajeczne spotkanie. Kto na nim będzie? Wszyscy są zaproszeni. Głównym zaś gościem jest Lucyna Cieślik, która częstuje dzieci bajecznymi wierszykami, tak jak inne babcie ciastkami. Urodziła się w czerwcu 1961r i pochodzi z malowniczej miejscowości Knyszyn na Podlasiu. To bardzo piękne miasto natchnęło ją fantazją i zaszczepiło chęć dzielenia się nią z innymi.


Opuściła je jednak i wraz z mężem przeniosła się do Ksawerowa bliziutko Pabianic, tu też na świat przyszły dzieci, które są już dziś dorosłe i mają swoje pociechy. Lucyna Cieślik zdradziła nam, że jest babcią czterech radosnych wnuków - trzech chłopców i jednej dziewczynki.

 

Zapytana o to kiedy zaczęła swoją przygodę z poezją dla dzieci odpowiada: "Pierwszy mój wiersz powstał w drugiej klasie szkoły podstawowej, mam nawet jeszcze zeszyty z tamtych lat i trzymam je na pamiątkę. Kiedyś nawet napisałam słowa do hymnu szkolnego z czego byłam bardzo dumna. Dla swoich dzieci, gdy były małe przed snem wymyślałam różne bajeczki, teraz to robię dla wnuczków". Wiecie, że cała szkoła podstawowa przez parę lat śpiewała ten hymn? Teraz bez "swojej pisaniny" nie wyobraża sobie życia. A inspiruje ją wszystko co ją otacza. Lubi obserwować ludzi, zwierzęta, a w tych obserwacjach towarzyszą jej wnuki. Filipek zaraził się pasją swojej babci i już składa rymy.

 

"Piszę dla swoich wnusi dedykacje z okazji urodzin i innych ważnych wydarzeń, ale również wierszyki i mini bajeczki dla wszystkich dzieci.Ostatni moja mini bajeczka Barwny Miś została opublikowana w książeczce Bajki Zeszyt I, poprzez portal e-literaci."

 

Bajki dla dzieci

 

 

Dodaj bajkę

Szukaj

"Odkryj e-wolontariat"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek nagrodzona!

Bajkownia.org -Fabryka Bajek zajęła 2 miejsce w ogólnopolskim konkursie "Odkryj e-wolontariat""

Patronat medialny

 

 190x120 anim bajk

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek wspiera akcję Ministerstwa Środowiska - "Pobierz aplikację na smartfona i zagraj z dzieckiem w „Posegreguj śmieci”.  Sprawdź kto z Was zostanie mistrzem w segregowaniu?"

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - druga tura konkursu na najlepsze strony Internetu

 

Bajkownia.org - Fabryka Bajek dla dzieci - Złota Strona Tygodnia Wprost lipiec 2012